این پست ساعت ٠٣:٠٣ روز جمعه ١۵فروردین برای اولین‌بار منتشر شده و در آینده چندبار باز هم منتشر می‌شه:))

+ توضیحات بیشتر

١. یک‌ چیز زرد

٣. چراغ‌های شهر

* گل شبدر چه‌کم از لاله قرمز دارد؟ و چراغ‌های اتاق من چه‌کم از چراغ‌های شهر دارند؟ :)) [وقتی حال نداری از خونه بری بیرون و توجیه می‌کنی:)]

٢. آسمانِ صبح

*این عکس ساعت ٨ صبح گرفته شده و باید بگم تهران به خودش این حجم از صافی هوا رو ندیده بود :|

**می‌بینید اون خط‌های شبیه رنگین‌کمون رو توی رنگ‌های آسمون؟ همه‌ش به خاطر کم‌ کردن حجم عکسه. همین‌طوری لذتتون رو ببرین لطفا، چون کاری از دستم براش برنمیاد دیگه:دی

۴. کفش‌ها

* این عکس کاملا یک حوض و یک سری پسربچه که توش بازی کنند کم داره:)

**خواستم کفش‌هام رو با فوتوشاپ تمیز کنم، گفتم حالا چیه مگه؟ این منم با کفش‌های کتونی ناتمیز:))

۶. ضدّ نور

٨. چای

* اون چیزی که فکر می‌کردم نشد، واقعا نشد ولی به پاس اون همه تلاشم برای ثبت اون بخارها و برای اولین‌بار عکس گرفتن با ایزوی 1600 گفتم که بذارمش حداقل بی‌عکس نباشم:)

**من بهم ثابت شد که آدم عکاسی برنامه‌ریزی‌شده نیستم! نمی‌تونم یک‌سری شی رو بچینم و ازشون عکس بگیرم، باید اون سوژه اتفاق بیفته تا دوربینم باهام همکاری کنه!!

٩. عکاسی ازبالابه‌پایین (ای‌کاش هرگز ترجمه رو نمی‌سپردم به دست چارلی:/)

*این رو هول‌هولکی با گوشیم گرفتم اما واقعا حسش رو دوست داشتم، مخصوصا که واقعا زاویه سختی بود و گوشیم توی حدفاصل قفس و سقف به زور واقعا جا شد!

۵. ابرها

*شاید خیلی به نظرتون، ابر» نیاد ولی من عاشق این ابرهاییم که شبیه پشمک کشیده شده‌ن:))

۱۰. نما از تراس

۱۱. مات ( خواهش می‌کنم بذارین باز هم از ترجمه چارلی تشکر ویژه به عمل بیارم:| )

۱٢. کتاب‌ها

١٣. الگو

١۴. از یک زاویه باز (low angle)

( به

این کامنت چارلی رجوع شود:) )

١۵. از یک زاویه بسته (high angle)

[بچه‌ها بدویین بیاین می‌خوایم به چارلی کاپ ترجمه دقیق رو تقدیم کنیم:))] 

​​​​​​

١۶. سیاه و سفید

* قابل توجهه که من لنز تله ندارم، بنابراین کلا قابلیت زوم زیادی هم ندارم، بنابراین معمولا باید به سوژه‌ها خیلی نزدیک بشم و این یعنی من واقعا از همین فاصله با یک گربه چشم تو چشم شدم:)) که خواهشا این رو بذارین کنار این که من واقعا وقتی حیوونی در شعاع یک متریم باشه، دستگاه تنفسی و گردش خونم کاملا از کار میفته برای چند لحظه؛ جدی می‌گم :))

** یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیا برای من اینه که برم توی یوتیوب و فیلم‌های آموزش عکاسی نگاه کنم، چون خب پر از عکس‌های زیبا و ترفندهای کوچک ولی مهمن. به نظرم این ویدئو درباره عکاسی سیاه و سفید یکی از بهترین‌ها بود.

١۷. عشق

١٨. بافت

١٩. یک گوشه

۷. نوردهی طولانی

* از قدیم می‌گفتن یک چیزی. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره!» خلاصه که همون:)

۲۱. اسباب‌بازی

۲۲. خیلی رنگارنگ

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها